Cariere

DOBRINESCU DOBREV SCA caută un nou membru al echipei de drept fiscal.

Cerinţe:

  • diplomă universitară (Drept sau Ştiinţe Economice)

  • autorizare CECCAR, CAFR sau BAROU

  • bun cunoscător al legislaţiei fiscale

  • minimum 3 ani experienţă în domeniul consultanţei fiscale, în companii de profil

  • bune cunoştinţe de contabilitate

  • fluent în Engleză

  • foarte bune abilităţi de comunicare

  • spirit de echipă

  • motivat pentru performanţă profesională

Responsabilităţi

  • monitorizarea schimbărilor legislative

  • redactarea de opinii fiscale – toate taxele

  • (re)structurare fiscală naţională şi internaţională

  • revizuiri fiscale

  • asistenţă în cadrul inspecţiilor fiscale

  • asistenţă în procedurile administrative (eşalonări la plată, restituiri de impozite şi taxe, compensări etc)

  • redactarea de contestaţii

  • suport pentru departamentul de litigii fiscale

  • susţinerea de traininguri şi seminarii pe teme fiscale

Ce oferim

  • un mediu de lucru plăcut

  • un colectiv dinamic, foare bine pregătit profesional

  • dezvoltare profesională prin implicarea directă în proiecte diverse şi complexe

  • expunere publică (articole, conferinţe etc)

  • pregătire profesională prin participarea la cele mai bune evenimente de profil

Vă aşteptăm CV-urile până pe 15 august la luisiana@dobrinescudobrev.ro

Ne puteți scrie pe Facebook sau aici:

Nume (obligatoriu)

E-mail (obligatoriu)

Subiect

Mesaj